Ультразвукове дослідження - УЗД

Ультразвукове дослідження, відоме як УЗД, безперечно заслуговує на увагу. Цей метод дозволяє проводити дослідження органів та тканин, застосовуючи ультразвукові "хвилі". Його суть проста, доступна та надає можливість повторного використання. Важливо зазначити, що УЗД не викликає променевого навантаження і вважається безпечним для пацієнта.

За допомогою УЗД можна виявити різноманітні захворювання в діагностичних цілях, зокрема:

  • УЗД суглобів;
  • УЗД судин верхніх та нижніх кінцівок;
  • УЗД судин шиї та голови (зокрема гілки дуги аорти);
  • УЗД внутрішніх органів (таких як печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, селезінка, нирки);
  • УЗД щитоподібної залози.

Підготовка до ультразвукового обстеження.

Перед початком обстеження важливо правильно підготуватися. Для дослідження органів черевної порожнини рекомендується натщесерце (не їсти їжу протягом 6-8 годин перед процедурою). Також варто уникати бобових, сирої овочевої їжі, чорного хліба та молока 1-2 дні до дослідження. У разі схильності до газоутворення можна прийняти активований вугілля, інші ентеросорбенти або фестал.

Ультразвукове дослідження серця, судин та щитоподібної залози не вимагає спеціальної підготовки.

Як проходить обстеження

Процедура обстеження полягає у наступному. Лікар або медсестра запросять вас до кабінету ультразвукової діагностики, де ви лягаєте на кушетку, викриваючи область, яка підлягає дослідженню. Щоб забезпечити оптимальне проведення ультразвукових хвиль, лікар нанесе на вашу шкіру спеціальний гель, що не містить лікарських компонентів і абсолютно нейтральний для організму.

Під час дослідження лікар буде наводити різні положення ультразвукового датчика на ваше тіло. Отримані зображення будуть відображатися на моніторі та друковані на спеціальному термопапері.

Склеротерапія

Якщо вам потрібна додаткова інформація, зв’яжіться з нами або забронюйте зустріч